X
تبلیغات
فروشگاه خانومی

لینکده

لینکها و مقاله های جالب و پرمغز از دنیای وب

ساخت حساب کاربری (اکانت یا آیدی) و ایمیل در سایت Facebook


همانطور که می دانید شبکه اجتماعی فیس بوک با بیش از ۵۰۰ میلیون کاربر از طرح جدید خود پرده برداری کرد. این طرح جدید چیزی نیست غیر از سرویس ایمیل فیس بوک که به آن لقب قاتل جی میل داده اند. از آنجا که فیس بوک یک شبکه اجتماعی بسیار قدرتمند و محبوب است که درحال حاضر نیز پراستفاده‌ترین سرویس وب می‌باشد. شما در این سایت بصورت رایگان می‌توانید با دوستانتان در ارتباط باشید؛ از امکانات مختلفی مانند آلبوم‌های عکس و ویدئو، گروه‌ها، فن پیج‌ها، نظرسنجی‌ها و… لذت ببرید و همچنین از سرویس ایمیل آن نیز در همین سایت استفاده نمایید.


این سرویس جدید که تلفیقی از سرویس پیام رسانی، چت و ایمیل است قرار است جهت آدرس دهی بصورت facebook.com@ باشد که نام کاربری هر فرد در فیس بوک User او در ایمیل فیس بوک خواهد شد. با استفاده از امکان پیام رسان فیس بوک شما می توانید به راحتی از داخل فیس بوک برای دوستانتان ایمیل بفرستید. چه دوستانی که در فیس بوک دارید و چه کسانی که فقط ایمیلشان را دارید. در اینجا یک سوال پیش می آید که آیا این امکان فیس بوک می تواند مفید باشد؟ 

 


از نظر بعضی ها این امکان فیس بوک یک امکان بی مورد و به درد نخور در فیس بوک است که لزومی ندارد از آن استفاده شود ولی خوب بعضی های دیگر نظر دیگری را در این مورد دارند. نظر این افراد این است که اگر کسی بخواهد برای من ایمیل بفرستد یا می تواند با ایمیل اصلی من برای من ایمیل بفرستد یا اینکه با تویتر من را خبر کند و اینکه استفاده از ایمیل فیس بوک برای من ایمیل بفرستد یک جورهایی اضافه کاری است. اینکه از کدام ایمیل استفاده کنیم بستگی به نگاه هر فرد به ان شبکه‌ی اجتماعی است که در آن قرار دارد. برای یک کاربر واقعی فیس بوکی ایمیل واقعی فقط برای کار های bussines است و برای کارهای دیگر استفاده از ایمیل فیس بوک می تواند خیلی بهتر باشد! در هر صورت خود دانید که از کدام یک استفاده کنید!


اما یکی از مشکلاتی که کاربران تازه وارد در فیس بوک (Facebook) با آن مواجه می‌شوند نبود آشنایی کافی با نحوه ایجاد کاربری و در ادامه آن استفاده از منوها و اجزای آن می باشد، در حالی که کارکرد امکانات فیس بوک سهل و آسان است.


ایجاد حساب کاربری:


ابتدا به آدرس فیسبوک بروید.


در این بخش باید نام و نام خانوادگی، (توجه کنید که نام واقعی و با معنا و اختصاصی باید باشد) در صورتی که از نام عمومی مانند تکنولوژی یا tech  و… استفاده کنید، از شما خطا گرفته می‌شود. بنابر این یا نام واقعی یا مستعار و با معنی خود را وارد کنید.


در ادامه باید یک ایمیل معتبر و فعال را وارد کنید، اگر ایمیل غیر واقعی وارد کنید از شما خطا گرفته می شود. سایر اطلاعات دیگر را نیز تکمیل نموده و دکمه سبز continue را بزنید تا صفحه زیر برای شما باز شود:برای جلوگیری از فعالیت رباتهای نرم افزاری، عبارت های داخل کادر را بایک فاصله در محل مربوطه وارد کنید و کلید سبز را بزنید.با ورود به این بخش ثبت نام شما مراحل اولیه را با موفقیت گذرانده اید، بنابراین باید برای تکمیل حساب کاربری خود این مراحل را نیز تکمیل نمایید. (البته با فشردن دکمه‌ی skip می‌توانید این سه یا چهار مرحله را به کلی کنار گذاشته و وارد صفحه‌ی اصلی فیبسوک شوید. اما برای علاقمندان به تکمیل جزییات مراحل شرح داده می‌شود.)


در این صفحه ایمیل شما قرار داده شده تا از رایانامه فعالتان لیست اعضا را دریافت کنید (قسمت های مخدوش بر روی عکس ها ایمیل های شخصی است)


برای یافتن دوستان و آشنایان از ایمیل خود باید این دکمه find friends را بزنید تا وارد مراحل راهنمایی شوید اما بهتر است در ادامه با پیشنهاد‌های خود فیسبوک دوستان جدیدی پیدا کنید.


با فشردن allow می‌توانید لیستی از افراد را مشاهده نمایید و آن‌ها را add کنید و یا درصورتی که صفحه اضافه کردن اعضا را skip کنید وارد بخشهای زیر می‌شوید:
این آخرین مرحله بود، پس از تعیین عکس و فشردن دکمه save وارد صفحه خود خواهید شد:حال بخشهای مختلف را با توجه به شماره آن توضیح خواهیم داد:


1- اگر کسی درخواست دوستی با شما را کرده باشد، در این بخش ثبت می شود.


2- اگر پیام جدیدی برای شما رسیده باشد اینجا نمایش داده می شود.


3- بخش اطلاعیه ها که تغییرات و اتفاقاتی که در حساب کاربری شما صورت گرفته اینجا ذکر می شود.


4- صفحه خانه که هم اکنون در آن قرار دارید.


5- پروفایل شما یا هر آنچه که دیگران در مورد شما می توانند ببینند.


6- راههای پیدا کردن دوستانتان


7- تنظیمات کاربری شما اینجا انجام می گردد.


8- صفحه خوش آمد که اطلاعات شما را نشان می دهد  و می توانید آنها را تکمیل کنید.


9- اینجا صفحه خانه شماست که اطلاعات دوستان، برنامه ها و صفحه هایی که لایک کرده اید، نمایش می دهد.


10- پیامهای ارسال و دریافت شده را اینجا می توانید ببینید.


11-رخدادهایی مثل جشن ها، قرارها و تاریخ تولد دوستانتان در اینجا بر اساس زمان نوشته می شود.


12- اینجا می توانید دوستان جدیدی براساس ارتباطاتتان پیدا کنید.


13- می توانید گروههایی را که در آنها عضو هستید، ببینید یا گروه جدیدی ایجاد کنید.


14- اطلاعات بازیهای نصب شده خودتان و دوستانتان رااینجاببینید.


15- مثل بالا اما در رابطه با برنامه ها که به اپ (App) معروف هستند.


16- آخرین تصاویری که شما یا دوستانتان اضافه کرده اید.


17- گروه هایی که در آنها عضو هستید را ببینید و مدیریت نمایید.


18- بخش یادداشتها گرچه بین کاربران ایرانی کم استفاده است اما کاربردی است.


19- لینکهایی که شما یا دوستانتان به اشتراک گذاشته اید، البته با هر لینک بخشی از اطلاعات نیزنمایش داده می شود.


20- دوستان آنلاین اینجا دیده می شوند.


21- امکان جستجوی هر آنچه درفیسبوک وجود دارد.


22- امکان برقراری ارتباط برخط با دوستان یا همان گپ یا چت

تاریخ ارسال: چهارشنبه 3 آذر‌ماه سال 1389 ساعت 04:11 ب.ظ | نویسنده: عارف | چاپ مطلب 18 نظر
تحلیل آمار سایت و وبلاگ